Kontakt

08 – 54 52 50 00
hejsan@blomquist.se

Skeppsbron 34
111 30 Stockholm

Projektledning & strategi

Läs mer →
Anna Lindholm
Project Manageranna.lindholm@blomquist.seLinkedin

Anna Lindholm

Det bästa jag vet är att sy ihop projekt, se mönster och få alla delar att hänga ihop. Nu blev det två referenser till att sy, men egentligen är det bokstäver som är min passion.
← Tillbaka
Läs mer →
Anna-Karin Sjögren
Project Manageranna-karin@blomquist.seLinkedin

Anna-Karin Sjögren

Älskar en snygg offert, är engagerad, envis och vill mycket. Är alltid redo för event – har ofta både buntband och tumstock i min handväska.
← Tillbaka
Läs mer →
Anne Hedenbeck
Project Manageranne@blomquist.seLinkedin

Anne Hedenbeck

Gör allt från stora kampanjer till små dekaler för papperskorgar – variationen är bäst! Mitt mål är att du och mina kollegor ska känna sig trygga genom hela projektet.
← Tillbaka
Läs mer →
Git Wallander
Account Director & Strategistgit@blomquist.seLinkedin

Git Wallander

Drivs av att utveckla och förädla – att med kreativitet och innovation göra guld av gråsten, helt enkelt! Besitter tyskt ordningssinne och en av de få på byrån som gillar Excel.
← Tillbaka
Läs mer →
Helena Wallentin
Project Managerhelena.wallentin@blomquist.seLinkedin

Helena Wallentin

Är en glad, strukturerad, lösningsorienterad och språknördig person. Bäst på att korrekturläsa! Rospigg som förstås älskar havet.
← Tillbaka
Läs mer →
Jennie Rudman
Project Managerjennie.rudman@blomquist.seLinkedin

Jennie Rudman

Har aldrig ångrat mitt yrkesval – älskar att styra upp och hitta lösningar i stora som små projekt. Något av en ordningsnörd som alltid behåller lugnet och har en plan B i bakfickan.
← Tillbaka
Läs mer →
Jenny Ilola
Project Managerjenny@blomquist.seLinkedin

Jenny Ilola

Relationer är min grej. Och vad symboliserar en fin relation? Ärlighet. Jag kommer säga till dig precis hur det ligger till för slutresultatet blir alltid bättre då.
← Tillbaka
Läs mer →
Jozef Lego Silfverberg
Account Directorjozef@blomquist.seLinkedin

Jozef Lego Silfverberg

Med mätbara mål, kreativ höjd och gott samarbete leder jag alla sorters kommunikationsprojekt – från ax till limpa. Jag älskar att lösa problem. Är sylvass och iskall i skarpa lägen!
← Tillbaka
Läs mer →
Malin Johansson
Head of Productionmalin@blomquist.seLinkedin

Malin Johansson

Det är lätt att inte tröttna på sitt jobb med den här variationen! Det roligaste är ha kontakt med så många människor: leverantörer, samarbetspartners och kunder.
← Tillbaka
Läs mer →
Mikael Rubinsson
CEO & Account Directormikael@blomquist.seLinkedin

Mikael Rubinsson

Har koll som en projektledare, hittar på idéer som en kreatör. Sitter i styrelsen för Worldwide Partners, tycker globalisering och digitalisering är mest spännande (just nu).
← Tillbaka

Reklam & kommunikation

Läs mer →
Amanda Frykberg
Copywriteramanda@blomquist.seLinkedin

Amanda Frykberg

Kommunikationen ska kännas bra i magen för mottagaren, dig och mig. Älskar mixen av roliga och konstiga projekt, ett exempel: fiskar som twittrade från ett träd.
← Tillbaka
Läs mer →
Anders Wirström
Creativeanders@blomquist.seLinkedin

Anders Wirström

Eftersom jag alltid varit nyfiken har jag skaffat mig en bred erfarenhet, i mycket mer än bara yrkesrelaterade ämnen.
← Tillbaka
Läs mer →
Emmy Glans
Copywriteremmy@blomquist.seLinkedin

Emmy Glans

Gillar reklam och kommunikation som är autentisk och ärlig, som gör skillnad. Helst inte bara i kronor och ören utan även i världen.
← Tillbaka
Läs mer →
Erik Sederowsky
Copywritererik@blomquist.seLinkedin

Erik Sederowsky

Research, research och research. Det bästa en copywriter kan ha är en vilja att lära sig mer! Med ett sinne för den tekniska sidan skriver jag för både människor och sökmotorer.
← Tillbaka
Läs mer →
Janne Åkerblom
Creativejanne@blomquist.seLinkedin

Janne Åkerblom

Kommunikation ska påverka och förändra beteenden, annars är det bara information. På fritiden tränar jag ungdomar, regisserar och arrangerar inom friidrott.
← Tillbaka
Läs mer →
Jonas Serrander
Creative Designerjonas@blomquist.seLinkedin

Jonas Serrander

Dialog är den viktigaste styrkan i ett samarbete. Att vi förstår varandra och målgruppens drivkrafter är grunden för ett bra resultat!
← Tillbaka
Läs mer →
Katarina Gröndahl
Copywriterkatarina@blomquist.seLinkedin

Katarina Gröndahl

Copywriter och skribent, redaktör och kreatör som förtydligar, förenklar och författar. Slåss för idéhöjd utan att glömma syftet och vet vad 125 tecken kan göra.
← Tillbaka

Design

Läs mer →
Annika Nestorsson
Creative Designerannika@blomquist.seLinkedin

Annika Nestorsson

En lösningsfokuserad och designorienterad tänkare som gillar detaljer. Brinner för design som kommunicerar och lämnar inget åt slumpen!
← Tillbaka
Läs mer →
Åse Levin
Final Artase@blomquist.seLinkedin

Åse Levin

Har ett brinnande intresse för färg och form. Har lång erfarenhet av att både jobba under tidspress och att beställaren sätter riktlinjerna - och tycker det är kul!
← Tillbaka
Läs mer →
Helen Österlund
Final Arthelen@blomquist.seLinkedin

Helen Österlund

Ibland blir det stressigt, men då håller jag mig lugn. Design har den effekten på mig! Jag är konsekvent, noggrann och effektiv.
← Tillbaka
Läs mer →
Helena Lager
Design Directorhelena@blomquist.seLinkedin

Helena Lager

Din grafiska profil är ditt varumärkes kostym. Jag ser till att kostymen alltid är i fint skick, inte matchas med fel skor, lämnas in på tvätt eller syr upp en ny när det behövs.
← Tillbaka
Läs mer →
Lisa Norrgård
Final Artlisa@blomquist.seLinkedin

Lisa Norrgård

Flyttar fram och tillbaka, zoomar in på detaljer och ger mig inte förrän kvaliteten känns 100%. Vilken tur att det finns personer som älskar att småpeta!
← Tillbaka
Läs mer →
Therese Barosen
Graphic Designertherese@blomquist.seLinkedin

Therese Barosen

Formsäker, ansvarstagande och utmanar inom ramen för de givna ramarna. Stor erfarenhet av många olika typer av projekt – extra vass på logotyper, typografi, form och reklam.
← Tillbaka

Digital interaktion

Läs mer →
Clara Axner (föräldraledig)
Projektledare & plannerclara@blomquist.seLinkedin

Clara Axner

Projektledare och planner med digital marknadsföring som expertområde. Om det inte finns på Google, finns det inte alls!
← Tillbaka
Läs mer →
Issa Hassan
Motion Graphicsissa@blomquist.seLinkedin

Issa Hassan

Får våra gemensamma idéer att röra på sig! Jag filmar, animerar, klipper och fixar. Har ett viktigt sidoprojekt som bland annat har gett mig möjligheten att föreläsa på Yale.
← Tillbaka
Läs mer →
Nathalie Wågström
Interaction Designernathalie@blomquist.seLinkedin

Nathalie Wågström

Interaktionsdesign handlar inte om vad jag vill att användaren ska göra, utan om vad användaren verkligen vill göra. Kom nära, fråga och förstå! Händer att jag överanalyserar pixlar i sömnen.
← Tillbaka
Läs mer →
Sara Kjellander
Social Media Managersara@blomquist.seLinkedin

Sara Kjellander

Vettiga budskap, representation, normkritik och inkludering genomsyrar projekten jag jobbar med. Skapar magi på sociala medier – på dina mottagares villkor.
← Tillbaka
Läs mer →
Stina-Marie Borgström
Digital Directorstina@blomquist.seLinkedin

Stina-Marie Borgström

Jag bryr mig mest om dina användare. Och genom att göra det, bryr jag mig mest om dina resultat. Får saker att hända, helst nu nu nu.
← Tillbaka

Ekonomi

Läs mer →
Agneta Ejdeback
CFOagneta@blomquist.seLinkedin

Agneta Ejdeback

Håller koll på det viktiga: siffrorna såklart.
← Tillbaka

Hitta hit

Nyfiken på tillgänglighet? Se hur vi gör